חפש

גישור כמנוף לשלום בית

גישור כמנוף לשלום בית

היום, בניגוד לעבר, קיימת מודעות גבוהה לאפשרות לקיים הליך גירושין באמצעות גישור ולא בין כותלי בית המשפט. היתרונות של הליך כזה מובהקים: החל מקיום דיון רגוע ונטול אמוציות בתיווך גורם שנבחר על-ידי בני הזוג בהסכמה, עבור בהסדרת כלל הנושאים שכרוכים בגירושין ברוח טובה ומתוך ראיית טובתם כל בני המשפחה, וכלה ברוגע הנפשי שמשרה ההליך על הילדים - שזה הכי חשוב, לא?

אבל לא הרבה יודעים שהליכי גישור לא חייבים להסתיים בפרידה. זה אולי פחות נפוץ, אבל גישור יכול גם לשמש כמנוף לשלום בית. המילה "גישור" היא מלשון "גשר", שמטבעו יכול להוביל ליעדים שונים – פרידה או קירוב. עו"ד קורל נורמן שבירו, מגשרת ויועצת זוגית, מספרת שלקוחות רבים אשר פנו אליה גילו את הרומנטיקה מחדש, וחזרו בסוף התהליך לחיות ביחד.

אבל איך זה קורה? הרי זוגות שמתחילים בהליך גירושים גילו בדעתם קבל עם ועולם שכלו כל הקיצין מבחינתם. התשובה הפשוטה היא שכולנו בני אדם, ומטבענו אנו יכולים לשנות מהחלטות שקיבלנו, גדולות ככל שיהיו. התשובה המורכבת יותר, ואולי הנכונה יותר, היא שמגשר טוב ומקצועי שנבחר בקפידה עשוי לעשות פלאים ולקלף את שכבות העוינות בין בני הזוג.


תכונה חיובית נוספת שיש לגישור היא היכולת שלו לעשות סדר כללי בענייני המשפחה, לכל מקרה שלא יהיה, שלום בית או פרידה. בהתאם לכך, ניתן בסוף הגישור לערוך עבור בני הזוג הסכם "שלום בית ולחילופין גירושים". במסגרת ההסכם חותמים בני הזוג על הסדרים שונים – כגון מזונות, זמני שהות ועוד – למקרה שהחזרה שלהם לזוגיות לא תחזיק מעמד.

מיותר לציין שמדובר בפתרון היעיל ביותר שיש עבור כולם. כך בני הזוג יודעים בדיוק מה מצפה להם, ובמקרה של פרידה נחסכים מהם הליכים משפטיים ממושכים, יצריים ויקרים.

המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורכי הדין באתר כל אחריות.
קורל נורמן שבירו משרד עו"ד וגישור
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס