חפש

בעל מניות והקמת חברה במהלך הליך חדלות פירעון?

בעל מניות והקמת חברה במהלך הליך חדלות פירעון?

בעלי מניות קיימים: בהליכי פשיטת רגל, זכויות בעלי המניות הקיימים עלולות להיפגע באופן משמעותי. בדרך כלל, בעלי המניות עלולים להתמודד עם הפחתה או אובדן מוחלט של ערך המניות שלהם. הליך פשיטת הרגל כרוך לרוב במכירת נכסים כדי להחזיר את הנושים, ובעלי המניות עשויים שלא לקבל חלוקה כלשהם עד למיצוי תביעות הנושים.
בעלי הון כנושים: במקרים מסוימים, בעלי המניות עשויים להיות גם נושים של החברה פושטת הרגל. לדוגמה, אם בעלי המניות העניקו הלוואות או האשראי לחברה, ייתכן שתהיה להם תביעה כנגד נכסי החברה. עם זאת, העדיפות והסבירות להשבת תביעותיהם יהיו תלויות בחוקי פשיטת הרגל הספציפיים ובמצבה הפיננסי של החברה. לגבי הקמת חברה במהלך הליכי פשיטת רגל, הדבר אפשרי בדרך כלל, אם כי עשויות לחול תקנות והגבלות ספציפיות. להלן מספר נקודות שכדאי לקחת בחשבון.
עיתוי ומטרה: יש לגשת בזהירות להקמת חברה חדשה במהלך הליכי פשיטת רגל. העיתוי והמטרה של הקמת חברה חדשה עלולים להשפיע על מקרה פשיטת הרגל, מכיוון שהוא עשוי להיבדק כדי לוודא שאין מדובר בניסיון להימנע מחובות או להפריע להליך פשיטת הרגל
דרישות משפטיות: חיוני לעמוד בכל הדרישות והתקנות החוקיות להקמת חברה חדשה. הדבר עשוי להיות כרוך בקבלת הרישיונות, הרישומים וההיתרים הדרושים, ועמידה בכל הגבלה או מגבלה שהוטלה על ידי בית המשפט של פשיטת הרגל
גילוי נאות ושקיפות: כל מעורבות בהקמת חברה חדשה במהלך הליכי פשיטת רגל צריכה להיחשף במלואה לבית המשפט לפשיטת הרגל ולגורמים הרלוונטיים. שקיפות חיונית כדי לשמור על שלמות הליך פשיטת הרגל ולהבטיח שכל בעלי העניין יידעו כראוי. חשוב לציין שחוקי פשיטת רגל יכולים להיות מורכבים, והפרטים וההשלכות של זכויות בעלי המניות והקמת חברה חדשה במהלך הליכי פשיטת רגל יכולים להשתנות באופן משמעותי בהתאם לסמכות השיפוט ולנסיבות המקרה הספציפיות. מומלץ להתייעץ עם עורך דין מוסמך לפשיטת רגל או בעל מקצוע משפטי שיוכל לספק הנחיות ספציפיות למצבך.

המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורכי הדין באתר כל אחריות.
עו"ד רושאל צולפייב
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס