חפש

כתיבת צוואה

כתיבת צוואה

כתיבת צוואה נדרשת  במקרים בהם המצווה רוצה שחלוקת רכושו תיעשה על פי רצונו הבלעדי. בהיעדר צוואה יחולק הרכוש על פי חוק הירושה הנחשב לגמיש פחות. הצוואה הינה, איפה, כלי רב עוצמה ונחיצותה עולה כאשר מדובר במערכות יחסים מורכבות במשפחה, ברכוש רב ובמקרים אחרים. ניתן למצוא מספר סוגי צוואות וכולן חייבות להיכתב ולהיחתם על פי החוק. טל לונדון משרד עורכי דין עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רב.

כתיבת צוואה – מספר דרכים לעריכה
כתיבת צוואה ניתנת להיעשות בדרכים שונות. אחת מהן  היא בכתב יד. כלומר המוריש מעלה על הכתב את בקשותיו. שיטה זאת מומלצת פחות בגלל החשש לטעויות שונות שחלקן אפילו טכניות. כן יש לציין כי כל תהליך יישומן עלול להסתבך בעתיד בגלל התנגדות של מי שסובר שנפגע בגלל חלוקת הרכוש.   הדרך הפופולארית והבטוחה ביותר היא צוואה בעדים בעזרת עורך דין המתמחה בתחום. לרוב, היא נערכת על ידו והחתימה נעשית בנוכחותו ועד נוסף. כאן מדובר על ניסוח משפטי כפי הנדרש, על ייעוץ המחדד נושאים טכניים ואחרים שחשוב להכירם ועוד. במקרים רבים ימליץ עורך הדין להכין צוואה הדדית בן שני בני זוג. היא מספקת ביטחון חשוב כי אף אחד מהם לא יכול לשנות אותה לבדו וכרצונו כל עוד בן הזוג השני בחיים. צוואות אחרות הן ברשות מול נוטריון או גורם משפטי אחר, וכן, צוואה בעל פה הנערכת כאשר המוריש על ערש דווי ומכתיב דבריו לכותב אותה.

קיום צוואה
יישום הצוואה נעשה לאחר מות בעליה. כך על פי צו קיום צוואה הניתן על ידי היורשים. במידה ויש מתנגדים הרי שהם חייבים להגיש צו התנגדות לקיום צוואה שיידון בהמשך בבית דין לענייני משפחה.

ייעוץ, ייצוג וליווי בכל נושא עריכת צוואה
טל לונדון משרד עורכי דין מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא מקיף וכולל ייעוץ, הקשבה והפנמת צרכי הלקוח, מתן פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים, מחירים נוחים ועוד. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מלימודים, התמחויות והשתלמויות וכן, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך השנים. הם ישמחו לשרת נוספים.

כתיבת צוואה
כתיבת צוואה מחיר
כתיבת צוואה מחיר נקבע על פי סוג הצוואה, התכנים בה, הייעוץ הניתן לפניה ועל פי אלמנטים נוספים. מדובר על צוואה בעדים שהיא המבוקשת ביותר בגלל אופי ושיטת כתיבתה. היא נכתבת על פי החוק ועם ניסוחים משפטיים ולכן, גם יש קושי רב לערער עליה. בנוסף, נחתמת בנוכחות שני עדים. טל לונדון משרד עורכי דין עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע חשוב.

 כתיבת צוואה מחיר נוח וסביר
כתיבת צוואה מחיר נקבע על פי הנהוג בשוק עם שינויים קלים הנובעים מנסיבות המקרה ובקשות הלקוח. מדובר על צוואה בעדים המנוסחת ונכתבת על ידי עורך דין הבקיא בתחום. הכנת צוואה חשובה בכל מקרה, שכן, מדובר על מסמך משפטי שבו רושם המצווה את חלוקת רכושו לאחר מותו. היא מספקת לו כוח רב, בעיקר, כאשר הוא אינו מחלק את רכושו שווה בשווה וכאשר הוא רוצה לקחת בחשבון נושאים שונים מהעבר וסיטואציות קיימות בהווה. למשל, מקרה בו אחד הילדים סעד אותו יותר מהאחרים והשקיע כסף פרטי רב בנסיבות אלו, כאשר, הוא העביר כספים רבים במשך חייו לילדים מסוימים ועתה רוצה להעניק לאחרים. יש מקרים משפחתיים אחרים בהם הכותב חי עם בת זוג אחרת ואינו מעוניין שילדיה יקבלו חלק מהירושה ומקרים מורכבים אחרים.

העדר צוואה
במצב של היעדר צוואה אזי חוק הירושה הוא הקובע ויש לנהוג לפיו. החוק הנ"ל אינו גמיש כי הוא קובע חלוקה שוויונית. כדאי לציין עוד כי, במקרים רבים, ייעץ עורך הדין להכין צוואה הדדית.  היתרון בה הוא שהיא מבטיחה שאף אחד מבני הזוג לא ישנה את הנכתב בה ללא הסכמת השני. עם מות בעל הצוואה על היורשים להגיש צו קיום צוואה.

משרד בעל מוניטין בכתיבת צוואות
טל לונדון משרד עורכי דין מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. הוא מקיף וכולל ייעוץ,  מציאת פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים, ליווי ככל הנדרש, מחירים נוחים ועוד. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים מלימודים, התמחויות והשתלמויות, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. הם ישמחו לשרת נוספים.

המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורכי הדין באתר כל אחריות.

 
טל לונדון- עורך דין
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס