חפש

שלחו הודעה לעורך הדין ללא התחייבות בעזרת הטופס מימין:

עו"ד דב גורטלר
מיקום בארץ: אזור ירושלים והסביבה
הלקוח הוא עולם ומלואו, הוא זכאי לסיוע המקצועי והאיכותי ביותר, אך גם לעצה טובה, לאוזן קשבת, ליחס הולם ולכבוד, יהא אשר יהא.
מיקום המשרד: ירושלים
תחומי עיסוק: עבודה, ירושה וצוואה, הוצל"פ ופלילי.

אודות
תחום דיני העבודה, בהיבטיו המגוונים, הוא אחד התחומים המשפטיים המרתקים. כבר בבריאת העולם, פסק בורא העולם על האדם "בזיעת אפיך תאכל לחם". אך לא פירש: כמה זיעה, וכמה לחם מגיע תמורתה.
 
העבודה היא המסגרת הנפוצה ביותר לאדם הבוגר, בה אנו מבלים רוב שעותינו, וגם כשאיננו עובדים, חלים עלינו דיני העבודה והזכויות הסוציאליות בהיבטים הרחבים שלהם.
 
אין מי מאיתנו שהדבר אינו נוגע לו. כעובד- אין מי שלא מתחבט "מה מגיע לו", האם הינו מקופח, האם נוהג בו המעביד בהגינות ולפי החוק, מה צפוי לו, וכיצד רצוי שיכלכל צעדיו. כמעביד- כיצד להעסיק עובדים בדרך נאותה, כיצד לצמצם סיכונים עתידיים, כיצד לא להיות חשוף למה שנתפס בעיניו כ"סחיטה" מצד עובדים, כיצד לשמור על אינטרס העסק הארגון או המפעל מבלי להיות שבוי באילוצים הכרוכים בהעסקת עובדים, כיצד לנהוג בעובדים הטובים, ובאלה הגרועים, ועוד ועוד...
 
הניסיון מלמד כי הציבור הרחב אינו מודע לזכויותיו, לחובותיו, ולדרכים ההכרחיות או הרצויות לנהל "מערכת יחסים" מוצלחת ולאורך זמן בתוך מסגרת יחסי עובד-מעביד, וכדבר שבשגרה אנו נתקלים בתפיסות מוטעות המבוססות על ידע שאינו בהכרח מקצועי, בין באשר לזכויות עצמן, ובין באשר לדרך הנכונה ליישמן.
 
השינויים התכופים בתחום דיני העבודה, רק מחמירים מצב זה.
 
ככלל, ניתן לומר שהן העובדים והן המעסיקים הם מגזרים "הזקוקים להגנה": העובד- בעיקר מפני המעביד, והמעביד- בעיקר מפני החוק...
 
על פי רוב, אם פונה מעביד או עובד לייעוץ משפטי, הדבר נעשה רק בשעת "משבר"- פיטורים, תביעה משפטית, אי תשלום שכר, מקרה של הטרדה מינית, תאונה בעבודה, אבטלה, עובד שנתפס בגניבה, שגרם נזק, שהפר סודיות...אין דבר יותר שגוי מזה!
 
למעבידים, ההמלצה הראשונה שלנו היא ליטול ייעוץ משפטי קבוע, ולו בתשלום נמוך, אשר ימנע יצירתן של בעיות עתידיות. ובעת הצורך- יטפל בהן בדרך היעילה והריאלית ביותר. מעבידים וארגונים עמם עבדנו, נוכחו כי בניית מערכת-עבודה המבוססת על יסודות נאותים לפי החוק, בשילוב יעוץ שוטף לא-רב תוך כדי פעילות הארגון, מביאה לאפס תביעות משפטיות, ולצמצום נזקים כספיים למינימום.
לעובדים, המלצתנו היא לפעול תוך גיבוי ויעוץ משפטי בזמן-אמת, ולא "לצבור" חריקות וצרימות במקום העבודה, עד אשר מתרחש "פיצוץ". לעיתים קרובות, ההתנהלות הנכונה בזמן אמת, משנה את תמונת המצב מקצה לקצה לאחר מכן.

פלח לא מועט בדיני העבודה מוקדש לזכויות "מיוחדות", המאפיינות קבוצות הזקוקות להגנה מיוחדת, כגון: נשים, בני נוער, תושבי ערי-ספר, אנשים עם מוגבלויות, אפליה בעבודה, הטרדה מינית, ועוד...