חפש

שלחו הודעה לעורך הדין ללא התחייבות בעזרת הטופס מימין:

סיגלית יפה-עו"ד, עו"ס ומגשרת משפחתית
מיקום בארץ: אזור השרון והמרכז
סיגלית יפה, עורכת דין ומגשרת מעניקה ללקוחותיה טיפול איכותי, אישי והדוק, תוך מתן מענה מהיר לכל צרכי הלקוח.
תחומי עיסוק: דיני משפחה, גישור ותיאום הורי.
מיקום המשרד: רעננה


אודות המשרד:

משרדה של עו"ד סיגלית יפה הינו משרד בוטיק אשר הוקם בשנת 2000, ועוסק בתחום דיני המשפחה, גישור ותיאום הורי.

מייסדי המשרד – עו"ד סיגלית יפה ואיאן יפה

תעודות והסמכות:
בוגרת תואר ראשון (LL.B) במשפטים מטעם שערי משפט
חברה בלשכת עורכי הדין של ישראל החל משנת 2009
מגשרת משפחתית מוסמכת
מתאמת הורית מוסמכת
בוגרת תואר ראשון (B.A) עבודה סוציאלית מאוניברסיטת בן גוריון באר-שבע
בוגרת תואר שני (M.A) עבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת חיפה
עו"ד יפה מאמינה, כי טרם פנייה לתהליך הגירושין – חשוב שבני הזוג ייעזרו ביועץ זוגי, על מנת להחליט באופן מושכל ומשותף כי הגירושין – הם הפתרון הנכון והרצוי עבורם. 
אם בכל זאת החליטו להתגרש - ישנה חשיבות לדרך בה בוחרים הם לעשות זאת. 

עו"ד יפה מאמינה, כי בדרך הגישור, יוכלו בני הזוג לעבור את תהליך הגירושין (הקשה והכואב) - בדרך פחות לוחמנית ופחות פוגעת, תוך התדיינות מכבדת, התחשבות בצרכים ורצונות הצדדים והגעה משותפת להחלטות אודות עתידם - אשר יבואו לביטוי בהסכם הגירושין אשר יגבשו יחד. בדרך זו – יגרם פחות נזק נפשי וכלכלי לבני הזוג ולילדיהם - הן בזמן התהליך והן לאחריו.
כשבוחרים בדרך של גישור, בני הזוג למעשה 'תופרים' לעצמם את חליפת הגירושין – על מנת שתתאים בדיוק לצרכיהם, תהליך הגירושין נעשה בדרך מכבדת ומאפשר לבני הזוג להמשיך הלאה, לתקשר ולשתף פעולה האחד עם השני בענייני הילדים – ולנהל עבורם הורות משותפת.
כשבוחרים בדרך של גישור, תהליך הגירושין הינו קצר, ענייני ולא יקר, בני הזוג נותרים עם פחות רגשות של כעס, שנאה ונקמה. מצב זה מאפשר להם להיות אנשים רגועים יותר (ללא מאבקים יומיומיים עם הגרוש/ה) והורים פנויים ומכילים יותר לילדיהם.  
מאז ומתמיד האמינה עו"ד יפה בחשיבות הרבה בקשר הורה -ילד.
 בשנים עברו, במסגרת עבודתה כעובדת סוציאלית, נתקלה בהשפעות המזיקות של קשר בעייתי שכזה - על בני נוער במצוקה, וכיום, כעו"ד העוסקת בתחום דיני המשפחה, היא נתקלת באופן יומיומי בהשפעותיו הקשות (והמיותרות) של הקשר הקונפליקטואלי השורר בין ההורים הגרושים - על ילדיהם.
עבודת תיזה אותה הגישה במהלך לימודי התואר השני מציגה את השפעת הקשר החיובי והנעים בין ההורה לילד על החוסן הנפשי והסתגלותו של הילד לאורך השנים.
לפיכך, גם כשבני זוג מחליטים ׳לפרק את החבילה׳ - מומלץ לזכור, כי הנזק אשר עלול להיגרם לילדים הוא פחות בשל עצם פרידת ההורים, אלא יותר עקב אופן הפרידה, אשר ברובו קונפליקטואלי, מזיק וכואב.

משרדה של עו"ד סיגלית יפה חרט על דגלו מתן יחס ושירות אישי ומקצועי לכל לקוח וטיפול מעמיק ויסודי בפתרון כל בעיה משפטית העולה על שולחנו.
במשרדה של עורכת דין סיגלית יפה – ההורים הם הלקוחות והילדים הם במוקד.
 
מלבד הגישור בגירושין, משרדה של עו"ד יפה עוסק בתיאום הורי.
תיאום הורי - כשמו כן הוא: תיאום בין הורים. תיאום בין אמא לאבא על מנת שיוכלו לנהל הורות משותפת מיטיבה יותר לילדיהם המשותפים.
לעתים קרובות, בתקשורת שבין ההורים הגרושים קיים קונפליקט עמוק, אשר נמשך בדרך כלל לאורך שנים רבות לאחר סיום תהליך הגירושין. אמנם הקונפליקט המדובר קשור עפ"ר לזוגיות בין בני הזוג, ולא לילדים, אולם – הילדים כלואים בתוכו והם הנפגעים העיקריים ממנו. הקונפליקט מעכב, מחבל ואף מונע מההורים את היכולת לתקשר ולשתף פעולה –אף  באופן הבסיסי ביותר - הנדרש לצורך ניהול הורות משותפת לילדיהם.

התיאום ההורי:
מסייע להורים להתמקד בילד ובצרכיו,
להתמקד בעתיד (ולא בעבר)
מסייע להורים להניח את הקונפליקט הזוגי בצד
מסייע להורים לעבור משפת הקונפליקט - לשפת הדיאלוג
מסייע להורים להגביר את התיאום ושיתוף הפעולה ביניהם
מסייע להורים לעמוד יחד מול הילד
והכל כמובן למען וסביב צרכי הילד והטיפול בו.
אני מקפידה להדגיש בפני לקוחות התיאום ההורי, כי מדובר בתהליך איטי וממושך (15-20 פגישות), אשר דורש מכל אחד מהם לזוז מעט מ'אזור הנוחות' שלו ולרצות לשפר.
אני מזכירה להם, כי אין בידי 'אבקת קסמים' אשר אוכל לפזר עליהם – ואשר תשנה את חייהם לטובה. אולם, (ואולם גדול) – ברגע שההורים מתחילים לדבר בשפת הדיאלוג, לתקשר ביניהם ולשתף פעולה – סביב צרכי הילד – זה עובד כמו קסם על הילדים.
הקסם הוא בעיקר השלווה הנפשית – המגיעה לכל ילד.
אמנם התיאום ההורי ממוקד ילד, אך מניסיוני, לאט לאט  – גם אצל כל אחד מההורים תורגש הקלה. תידרש להם פחות אנרגיה שלילית למאבק עם בת/בן הזוג לשעבר – ויתפנה יותר מקום לאנרגיה חיובית ויותר הקלה ורוגע.
אנו כאן בשבילכם, נשמח לייעץ לכם בכל נושא משפטי.

 
מאמרים מאת: סיגלית יפה-עו"ד, עו"ס ומגשרת משפחתית
  • מהפיכת הגירושין בישראל
    16.11.2016, 03:23
    פרסום הדיעה של עו"ד סיגלית יפה בעיתון קול רענן בשרון, אודות חקיקת החוק ליישוב סכסוכים במשפחה, יולי 2016.
סיגלית יפה-עו"ד, עו"ס ומגשרת משפחתית
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס