חפש

אלמנת הנדקר ביקשה לשאוב את זרעו. כתבה שפורסמה בynet מאת: ליאור אל-חי

אלמנת הנדקר ביקשה לשאוב את זרעו. כתבה שפורסמה בynet מאת: ליאור אל-חי

אבינועם שושן נדקר שלשום למוות בטיילת בחיפה בעקבות מריבה בין בעלי כלבים. פחות מיממה לאחר מכן התייצבה אלמנתו בבית המשפט וביקשה להתיר לה לשאוב את זרעו כדי שתוכל ללדת את ילדו. בית המשפט נעתר

"כרגע אני מרגישה שאני רוצה ילד מאבינועם. הוא מאוד רצה ילד ודיבר על כך כבר די הרבה זמן. הדבר הכי נכון לעשות עכשיו זה להגשים את הרצון הכל כך חזק שלו ולהמשיך אותו. אני חושבת שבן אדם כזה מקסים אסור שיילך לאיבוד", אמרה אתמול ענת שושן (31), אלמנתו של אבינועם שושן (33) מנשר, שנדקר שלשום למוות בטיילת בעקבות מריבה בין בעלי כלבים.

אתמול בבוקר, פחות מיממה מאז נדקר בעלה למוות לנגד עיניה, התייצבה ענת שושן בבית המשפט בחיפה ובפיה בקשה בלתי שגרתית: לשאוב מגופו של בעלה המנוח זרע כדי שתוכל בעתיד להרות וללדת את ילדו.
"חברתה של ענת התקשרה אלי ב 4 בבוקר וסיפרה לי על הרצח, ושמדובר בבעלה של ענת שושן שאותה אני מכיר", סיפר עו"ד יואל אמנו, שהגיש את הבקשה לבית המשפט, "זה היה מירוץ נגד השעון, מאחר שיש רק פרק זמן מוגבל של עד 24 שעות שבו ניתן לשאוב זרע מגופת הנפטר. הבקשה הוגשה כבר ב-9 בבוקר".
שופט בית המשפט לענייני משפחה, אבידן גלובינסקי, נעתר לבקשה והורה לבית החולים רמב"ם לבצע את הפעולה ללא שיהוי. השופט ציין כי אם תרצה האלמנה לעשות שימוש בזרע, יהיה עליה לפנות שוב לבית המשפט בהליך נפרד.
"אהבה בלי גבולות"

אבינועם וענת שושן הכירו לפני ארבע שנים. ענת היתה אז נשואה אך לקראת גירושין, ואבינועם בדיוק נפרד מחברה. "ברגע שהחל החיבור, זאת היתה אהבה

שהתפרצה בלי גבולות", מספרת ענת. לאחר נישואיהם, לפני שנה וחצי, רכשו את הדירה בנשר. בשלט שנתלה על דלת הכניסה נכתב: "אבינועם וענת, סימבה וצ'ואי".
ביום רביעי יצאו אבינועם וענת עם סימבה וצ'ואי, כלביהם האהובים, לבית קפה בטיילת בחיפה. על מה שקרה אחר כך סיפרה אתמול ענת שושן: "אבינועם ואני ישבנו במקום. סימבה היתה לידנו, צ'ואי הסתובב באיזור. הגיעו שני הבחורים עם בחורה ועם הכלב שלהם. כמו כל כלב רגיל, צ'ואי רץ לרחרח את הכלב. פתאום קלטתי שאחד הבחורים פשוט שם לו בעיטה בראש. בשיא הכוח, בלי רחמים".
"כשראיתי את זה, מייד קמתי, כי צ'ואי ילד שלי, וראיתי שפגעו בילד שלי. צעקתי עליו: 'מה אתה עושה?' הוא התחיל לצעוק עלי חזרה והפך להיות אגרסיבי במילותיו. זה היה האיש שבהמשך דקר את אבינועם.
"כאשר אבינועם ראה איך הבחור מדבר אליי, הוא קם כדי לגונן עליי. התפתח ויכוח, ואז שני הבחורים פשוט תפסו את אבינועם והתחילו לתת לו מכות. באתי וניסיתי להפריד ביניהם, ואז אחד הבחורים החזיק אותי. ניסיתי להרביץ לו כדי להשתחרר ולהגיע אל אבינועם, והוא אמר לי: 'אני מציע שתפסיקי להרביץ לי, כי ארביץ לך חזרה למרות שאת בחורה'. והוא הכניס לי אגרוף בפנים.
"באותו זמן הבחור השני הוציא סכין ודקר את אבינועם בלב. ואז, פתאום, בלי לומר מילה, הם הלכו. ראיתי אותם עוזבים בהליכה רגילה את המקום. את רגע הדקירה עצמו לא ראיתי, כי הבחור השני החזיק אותי. עדים שבאו אחר כך סיפרו לי.
"אבינועם התמוטט במקום. הוא לא הספיק להוציא מילה. כשמד"א הגיע, לא היה הרבה מה לעשות. הבנתי שהמצב קשה, כי ראיתי איך העיניים שלו היו זגוגיות. ניסיתי לדבר איתו, קראתי לו, אבל כבר לא היה עם מי לדבר".
אחד האנשים שקלט שדקרו את שושן רץ אחרי הבחורים והצליח לרשום את מספר הרכב שאליו נכנסו. הוא רשם את הפרטים ומסר אותם לענת. רק כשש שעות לאחר הדקירה הסגירו את עצמם למשטרה שני החשודים, ברק צרפתי (21) ואושרי מלול (22) מחיפה. לפי החשד, צרפתי הוא זה שדקר את שושן למוות. סניגורם של החשודים, עו"ד רונן חליוה, אומר כי לטענתם מדובר היה ב"הגנה עצמית". לטענתם, ענת שושן תקפה את ברק צרפתי, כשביקש להגן על כלבו.
הריגה?

צרפתי שיחזר אתמול בבוקר את המעשה מול מצלמת הווידיאו של חוקרי המעבדה הניידת לזיהוי פלילי, בראשותו של סגן-ניצב מנדל שלומוביץ'. מייד לאחר השיחזור הובאו החשודים לבית המשפט השלום בחיפה. השופט רפאל חרסונסקי האריך את מעצרו של צרפתי ב-7 ימים, ואת מעצרו של מלול ב-4 ימים. בהחלטה כתב השופט חרסונסקי: "סבור אני כי בתיק ראיות לכאורה וחשד סביר למעשה גרימת מוות או הריגה".
הקביעה הזאת קוממה מאוד את האלמנה. "זה מכעיס אותי, ואני מרגישה שנעשה פה חוסר צדק. אני בטוחה שכאשר זה יגיע לבית המשפט, ויביאו הרבה עדים שראו את שהתרחש, אז הדברים יישמעו אחרת. מבחינתי זה היה רצח".
שושן ביקשה להוסיף: "קשה לי להגיד שבגלל הכלבים קרה הרצח. זה קרה בגלל אנשים שעשו את זה. בן אדם לא מסתובב סתם עם סכין בכיס. אני לא מסתובבת עם סכין בכיס, אף אחד מהחברים שלנו לא מסתובב עם סכין. איש כזה שהולך עם סכין בכיס, ישלוף אותו מתישהו".
הבוקר תנותח גופתו של אבינועם שושן במכון לרפואה משפטית באבו-כביר. לאחר מכן אמורה להתקיים הלווייתו.

המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורכי הדין באתר כל אחריות.
אמנו יואל ובן עזרא אליהו, משרד עורכי דין
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס