חפש

שירותי עורך דין בתחום התעבורה

שירותי עורך דין בתחום התעבורה

דיני התעבורה מתנהלים על פי חוק סדר הדין הפלילי, פקודת התעבורה ותקנות התעבורה.
עבירות בתחום התעבורה נדונות  בבית המשפט לתעבורה, אשר הוא בית משפט המתמחה אך ורק בדיני התעבורה. עבירות תנועה כמו: מהירות מופרזת,  נהיגה בשכרות, אי ציות לתמרורים או אי ציות לאור אדום ברמזור ומעורבות בתאונת דרכים בלי נפגעים או עם נפגעים מובילות לקנס כספי (שניתן לבקש להישפט בגינו) או להזמנה לדין בבית המשפט לתעבורה. מדינת ישראל מגישה את כתבי האישום כנגד הנאשמים באמצעות משטרת ישראל ענף התנועה, ובו אגף תביעות משטרתי.

תפקידו של עורך דין בתחום התעבורה הוא לייצג נאשמים בביצוע עבירות תעבורה.

מה עלולות להיות התוצאות של העובר עבירת תעבורה?
נאשם בעבירת תעבורה יוזמן  לדיון בבית משפט לענייני תעבורה אשר רשאי לשלול את רשיונו ואף לגזור עליו מאסר. נאשם אשר בוחר להגיע לדיון לפני בבית המשפט לתעבורה ללא התייעצות מוקדמת עם עורך דין תעבורה, ימצא את עצמו מתקשה מאוד בהוכחת חפותו או בהגעה להסדר טיעון אשר יכול להקל בעונשו.

מה היתרונות של עורך דין בתחום התעבורה?
פנייה אל עורך דין בתחום התעבורה  תאפשר לנאשם לקבל הגנה טובה יותר בבואו להוכיח את חפותו.  עורך דין מיומן יכול למנוע עונש כבד כמו מאסר בפועל או שלילת רישיון הנהיגה. עורך דין לתעבורה  יכול להוביל לזיכוי מהעבירה המיוחסת לנאשם או לעיסקת טיעון טובה עם התביעה המשטרתית וזאת על ידי בחינת חומר הראיות בתיק.

מתי כדאי לפנות לעורך דין בתחום התעבורה?
במידה והוגש נגדך כתב אישום ו/או קיבלת הזמנה לדין משוטר , מומלץ לפנות באופן מיידי לעורך דין העוסק אך ורק בתחום התעבורה. עורך דין תעבורה יכול להמליץ על הדרך המשפטית הנכונה ביותר להתמודדות עם התהליך המשפטי. עקב ניסיונו ומיומנותו הוא יכול למצוא פגמים רבים וחשובים של עורך דין תעבורה בחומר החקירה המשטרתי, שהוא הבסיס העיקרי שעליו מסתמך כתב האישום. גילוי הפגמים יכול להוביל לזיכוי או להסדר שיטיב עם הנאשם.

תוכן המאמר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו.
המאמר אינו חסין מטעויות והשמטות ואין להסתמך עליו בביצוע ו/או בהימנעות מביצוע פעולה כלשהי.

עו"ד עמית כהן
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס