חפש

"חדלות פרעון, צו הפטר והיום שאחרי" שיטת שלושת השלבים.-עו"ד נאוה מזור

"חדלות פרעון, צו הפטר והיום שאחרי" שיטת שלושת השלבים.-עו"ד נאוה מזור

חייב שהסתבך בחובות ורוצה לשחרר את עצמו מעול החובות מגיש בקשה לפשיטת רגל, כיום ישנו ההליך של חוק חדלות פרעון החדש. ההליך של חוק חדלות פרעון הינו התחליף לפשיטת רגל.

החייב מחליט כי יפתח דף חדש בחייו וישתדל הוא שלא להכנס לחובות ולא להסתבך כלכלית. ואכן החייב יוצא לחופש ומתחיל את חייו בדף חדש ושיקום כלכלי, אך "אליה וקוץ בה", מסתבר כי גם אם המצב משתפר ואפשר קצת להרים את הראש מעל ים החובות המעיק ואפשר לפתוח דף חדש, אזי ישנם עוד מספר משוכות לעבור לפני שמגיעים לדף החדש המיוחל.

מה הן אותן משוכות נוספות?.. הזמן עובר, החייב משלם בצורה מסודרת את התשלום החודשי שנפסק לו בצו הכינוס, החייב גם מקבל הפטר אחרי מאבקים משפטיים לא קלים מול הנושים, הממונה על חדלות פרעון ובית המשפט. לאחר כל אלו מקבל החייב את צו ההפטר המיוחל, ואז נדמה כי חלפו להן ה נים הקשות ועתה סוף סוף אפשר יהיה להתחיל באמת לחיות, לנשום קצת לרווחה וגם אולי לקנות דירה קטנה עם "משכנתא", ואז באותה נקודה מגלה החייב כי עדיין ישנו עוד מכשול קטן נוסף שנקרא ה"כתם", ומהו אותו "כתם"? זוהי הערה שמופיעה בכל בנק שבו החייב מעוניין להגיש בקשה למשכנתא. אזי צפויה מלחמה נוספת ומתישה וזוהי מלחמת "מחיקת הכתם". החוק אמנם אומר שהכתם נמחק אחרי תקופה מסוימת, אך לא כך הדבר, הכתם לא נמחק אוטומטית אלא צריך להגיש תביעות וצריך להמשיך ולהילחם עד למחיקת אותו הכתם, שאם לא כן ה"כתם" לא יימחק.

משרדנו עוסק בחוק חדלות פרעון החדש ושיקום כלכלי וזאת מההליך ההתחלתי ועד ההליך הסופי של צו ההפטר ועד ההליך של מחיקת הכתם. במחיקת ה"כתם" החייב מתחיל את השיקום האמיתי של חייו הכלכליים.

המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורכי הדין באתר כל אחריות.

משרד עו"ד נאוה מזור
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס