חפש

תאונות מדרכות בשטחים ציבוריים

תאונות מדרכות בשטחים ציבוריים

          מה עושים לאחר נפילה בשטח ציבורי?

א. מטפלים בפציעה - בריאותכם חשובה יותר מכל. במידה ונפצעתם דאגו להתפנות לבית החולים או ללכת לרופא. חשוב מאוד לספר לרופא את המקרה אשר בגינו נפצעתם ולקבל מהרופאים את כל המסמכים והטפסים הקשורים לפציעתכם, לרבות סיבת הפציעה. הרופאים מתעדים הכל ומסמכים אלו חשובים מאוד במידה ותרצו לתבוע. בנוסף חשוב שתשמרו על כל הקבלות בעבור הטיפולים הרפואיים שנזדקקתם אליהם בסמוך לתאונה.

ב. מצלמים את המפגע – בעידן הנוכחי כולם מסתובבים עם מצלמות בנייד. אם יש באפשרותכם נסו לתעד את המקום בו אירעה התאונה. נסו לצלם את הכשל או המפגע שהביאו לנפילתכם. צלמו את פציעתכם או הסריטו את השתלשלות האירועים עד התאונה עצמה. לתיעודים כאלו משקל רב בתביעה.

ג. עדי ראייה – במידה וישנם אנשים שראו והבחינו במקרה, תקחו מהם פרטים, כמו שם וטלפון נייד. בבוא העת אותם אנשים יוכלו לשמש לכם כעדי ראייה.

        מי אחראי על הרשלנות? את מי ניתן לתבוע?

במקרה של מפגע בטיחותי או כשל שגרם לנפילתכם, ניתן להגיש תביעה לגופים פרטיים (אם הם אחראים על אותו מרחב בו התרחשה התאונה) אלו יכולים להיות מועדוני ספורט, מתנ"סים, קניונים, מסעדות וכו'. בנוסף זאת יכולה להיות רשלנות של העירייה או של חברת האחזקה המספקת שירותים בעיר. הרבה מן התאונות מתרחשות בגלל מפגעים אשר עליהם אחראית העירייה, והיא זאת שצריכה בסופו של דבר לתת את הדין. העירייה תנסה להוכיח שלא הייתה מודעת למפגע וכעובדה תצטרך להציג סיורים עירוניים שעברו במקום ושתפקידם היה לאתר כשלים ומפגעים.

הטעות הגדולה של הרבה אנשים היא שאחרי פציעה הם מתחילים לתבוע כמה גורמים ביחד ונכנסים למאבקים מול גורמים גדולים אשר יודעים טוב טוב להגן על עצמם.

אני מזמינה אתכם לפנות אלי לצורך קבלת ייעוץ בסיטואציות מורכבות של תאונות מדרכות בשטחים ציבוריים. משרדי ילווה אתכם מול כל הגורמים הרלבנטים בצורה מקצועית ואישית מקרות התאונה וזאת על מנת להשיג לכם את סכום הפיצוי הגבוה ביותר אשר מגיע לכם.

המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורכי הדין באתר כל אחריות.

 

שרית גרטנר יצחק, משרד עורכי דין
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס