חפש

עורך דין למיסוי מקרקעין

עורך דין למיסוי מקרקעין

עסקת מקרקעין מאופיינת בהעברת סכומי כסף נכבדים לא רק בין הצד הקונה למוכר אלא גם משני הצדדים גם יחד אל רשויות המדינה בדמות מיסים, אגרות והיטלים החלים על עסקאות מקרקעין.
תכנון מס נכון בעזרת עורך דין למיסוי מקרקעין יוכל לעיתים קרובות לחסוך מכם הוצאות מיותרות ובכל מקרה להפוך אתכם מודעים יותר לגובה התשלומים בהם תידרשו לשאת.
משרד עורך דין “בנימיני – דבש” מתמחה גם בתחום המקרקעין בכלל ומיסוי מקרקעין בפרט. מעורכי הדין במשרדינו תוכלו לקבל את כל המידע לו אתם זקוקים כמו גם ליווי משפטי מסור שיבטיח תשלום מיסים כחוק תוך מזעור גובהם ככל שניתן.


מס שבח – המס המרכזי החל על המוכר

בישראל כל מי שמוכר נכס מקרקעין חייב לשלם מס על ההפרש בין הסכום ששילם בעת רכישת הנכס לבין הסכום שמתקבל בגינו בעת המכירה, הפרש זה מכונה “שבח” (שהרי עליית ערך הנכס היא “השבחה” שלו) ומכאן שמו של מס זה – “מס שבח”.

בעבר היה ניתן פטור ממס שבח למי שמכרו דירה לאחר שחלפו יותר מארבע שנים מאז שמכרו דירה לאחרונה, מתחילת שנת 2014 בוטל פטור זה.

פטורים ממס שבח ניתנים למי שמוכרים דירה שהיא היחידה בבעלותם ובלבד שלא מכרו דירה בשמונה עשר החודשים הקודמים. עוד גורמים שישפיעו על גובה תשלום מס שבח הם קבלת דירה במתנה או בירושה, מכירת דירה בבעלות משותפת (כמה ישלם כל אחד מהשותפים), מכירת חלק מנכס ועוד.

תשלום מס שבח הוא הוצאה נכבדת, במקרים רבים בגובה 25% מן העלייה בערך הנכס בתקופה שהיה בבעלותנו. לפיכך חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין למיסוי מקרקעין על מנת לוודא ניצול כל אפשרות להביא להפחתה בגובה התשלום ולעיתים אף לקבל פטור מלא ממנו.


מס רכישה – המס המרכזי החל על הרוכש

כל מי שרוכש דירה במחיר גבוה מזה הנקבע בחוק (כ 1.5 מיליון שקלים נכון לסוף שנת 2015) יידרש לשלם מס רכישה. מי שכבר יש בבעלותו דירה/דירות ורוכש אחת נוספת יחויב במס רכישה בכל מקרה. גובה המס נקבע באופן מדורג לפי המחיר שאנו נדרשים לשלם עבור נכס המקרקעין, ונע בין 3.5% ל 8 ואפילו 10% (על חלק שמעל 15,000,000 כאשר לרוכש דירה/דירות נוספות).

בדומה למס שבח גם בכל הנוגע למס רכישה מדובר בסכומים נכבדים. עורך דין למיסוי מקרקעין המלווה אתכם בביצוע העסקה ידע לנהל את הדברים כך שתשלומי המס שתידרשו לשאת בהם ימוזערו.


מיסים והיטלים נוספים

מלבד המיסים המרכזיים שתוארו לעיל ישנם תשלומים נוספים שייתכן ויחולו על הצדדים לעסקת מקרקעין. כך למשל מני אגרות והיטלים לרשויות מקומיות, למנהל מקרקעי ישראל, לחברות המספקות תשתיות (כגון חברת החשמל למשל) ועוד.
תכנון נכון של מיסוי מקרקעין עסקאות בעזרת עורך דין למיסוי מקרקעין זה עשוי לחסוך לכם ממון רב. אנו במשרד עורכי דין “בנימיני – דבש” נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע גם לכם להשלים את עסקת המקרקעין בה אתם מעורבים תוך התחשבות בכל ענייני המיסוי הכרוכים בה.
 
המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורכי הדין באתר כל אחריות.
 
משרד עו"ד בנימיני - דבש ואח', דיני מקרקעין
מלאו את פרטיכם ועורך הדין יחזור
אליכם בהקדם:
אני מאשר/ת את תקנון האתר
אני מאשר/ת קבלת דיוור
שלחו טופס